Početak realizacije projekta „Poboljšanje uslova za naučno-istraživački rad i transfer znanja u Odseku za štetočine bilja“

Institut za zaštitu bilja i životnu sredinu je započeo sa renoviranjem staklenika Odseka za štetočine bilja u Zemunu. U prvoj fazi teku radovi na demontaži oštećenih stakala, zarđalih i dotrajalih oluka i stolarije, saniranja betonskog bazena, čelične konstrukcije i montaže novih vrata. Projekat se realizuje uz podršku kompanije NIS, u okviru programa društvene odgovornosti „Zajednici zajedno 2023“.

Podrška kompanije NIS - Program „Zajednici zajedno 2023“

Na Konkursu koji je kompanija NIS sprovela 2023. godine u okviru svog programa društvene odgovornosti „Zajednici zajedno“, Institutu za zaštitu bilja i životnu sredinu, odobren je projekat pod nazivom „Poboljšanje uslova za naučno istraživački rad i transfer znanja u Odseku za štetočine bilja“ u vrednosti od 3.072.346,00 dinara.

Odluka o Nagradi Grada Beograda

Nagrada grada Beograda - despot Stefan Lazarević, za delo iz oblasti prirodnih i tehničkih nauka za 2022. godinu,dodeljuje se dr Katarini Gašić, dr Neveni Zlatković i dr Nemanji Kuzmanoviću za naučno delo "Polyphasic study of phytopathogenic bacterical strains associated with deep abark canker of walnut in Serbia revealed a new species, Brenneria izbisi sp. nov."

Poziv i prijave mogu preuzeti sa sajta Ministastva

Časopis Zaštita bilja

Institut za zaštitu bilja i životnu sredinu je u periodu od 1950. do 2015. godine, izdavao časopis “Zaštita bilja”. U časopisu su objavljivani originalni naučni i pregledni radovi iz oblasti zaštite bilja (fitopatologija, entomologija, akarologija, nematologija, herbologija, fitofarmacija), kao i prikazi knjiga, izveštaji sa naučnih skupova, itd.

Copyright © Institut za zaštitu bilja i životnu sredinu (IZBIS) | All right reserved | Created by NormaReclamare 2020.